18

Przez ostatnie dwa tygodnie wylegiwałam się na plaży i codziennie, chcąc lub nie chcąc zażywałam piaskowego peelingu. Prawda jest taka, że kocham morze i jego zapach. Kocham czuc rozgrzany piasek pod stopami, uwielbiam szum fal i skrzeczenie me. W końcu pora napisac coś więcej. 

Przez długi czas czułam się jakbym zamiast życ własnym życiem była tylko obserwatorem życia innych. Patrzyłam jak inne dziewczyny są przez chłopaków wrzucane do wody, łaskotane, proszone do tańca. A ja? Zawsze stałam z boku i patrząc na to wszystko, pragnęłam by i mnie spotkało. Cała moja nieśmiałośc bierze się ze strachu przed wyśmianiem i braku pewności siebie. A jak można byc pewnym siebie jeśli nienawidzi się swojego ciała? Nie lubię swojego wyglądu.  Nie lubię całej siebie, choc muszę przyznac, że jestem z siebie dumna ponieważ stałam się bardziej cierpliwa. Jak już wspominałam dużo się we mnie zmieniło. A to na skutek mieszkania z dziewczyną, która pokonała białaczkę. Bez najmniejszego skrępowania, ot tak opowiedziała o chorobie. O nic nie pytałyśmy. Sama mówiła. Bardzo ją podziwiam. Nauczyła mnie, że czasami warto dac ludziom czystą kartę, pokazała jak cieszyc się z drobnostek. Lecz najbardziej jestem jej wdzięczna za to, że pomogła mi podjąc decyzję, która już dawno powinna zostac podjęta.
Drugi tydzień był dużo lepszy. Gdy towarzystwo się już dotarło organizowaliśmy co noc jakąś pseudo-imprezę. Było zabawnie. Podczas jednej z imprez częśc wypitego towarzystwa zaczęła grac w 'pękasz'. Przyznam, że byłam ośmielona alkoholem i wahałam się czy z nimi nie zagrac. Ale czy warto było dac się obmacac dla kilku szybszych uderzeń serca? Choc nie sądzę, że którykolwiek przedstawiciel płci męskiej zechciałby mnie dotknąc. Dwa dni przed wyjazdem niespodziewanie dostałam gorączki. Zburzyło to wszystkie moje plany, ponieważ przez ostatnie dni i noce mieliśmy miec jeszcze więcej swobody i wolnego czasu niż przedtem. Wszystkie chwile swobody spędziłam przesypiając gorączkę. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*