51

Jest juz po 19 a mama wciąż krząta się po kuchni. Barszcz jeszcze się nie ugotował, ryba leży w zlewie, na stole jeszcze nie leżą talerze. Cieszę się, że wigilię mamy tylko we trójkę, gdybyśmy mieli miec jakiś przyjeżdżających gości, to pomarli by chyba z głodu. Sama od przeszło trzech godzin jestem pseudo-odświętnie ubrana i co chwilę podbieram z druszlaka uszka.
Nienawidzę Świąt.

Nienawidzę tego całodziennego gotowania tylko po to by każdy skubnął po trochu każdej potrawy, nienawidzę kilkudniowego codziennego łażenia po sklepach, bo za każdym razem ktoś czegoś zapomina, nienawidzę tego zapierdzielu, takiego jak wczoraj, gdy wg moich rodziców nie robię nic, choc padam na twarz pod koniec dnia. Ale najbardziej nienawidzę tej stresującej nie rodzinnej atmosfery która towarzyszy tym wszystkim przygotowaniom.
Mimo wszystko, czytającym życzę Wesołych, radosnych i dużo lepszych od moich Świąt.

Współczuję Jezusowi zażenowania, jakie go pewnie ogarnia, i może powinno ogarniać, w związku z tym, że od dwóch tysiącleci nieelegancko zmusza dużą część ludzkości do świętowania swoich urodzin.
Dziennik Bridget Jones.

Florence and The Machine – Last Christmas
Wg mnie brzmi dużo lepiej niż orginalna wersja Whamu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „51

  1. avatar ragga pisze:

    ja nigdy bym nie zaprosił na urodziny kogokolwiek kto przez jakies 360 dni w roku nawet nie wspomina mojego imienia. szkoda ze ci wszyscy rodzinnie wierzacy wyciagają swoją religijnosc z szuflady i zakładają ja na siebie i mowia: zobacz jaki ze mnie dobry wierzacy człowiek. nawet choinke mam… A Jezus sie przyglada z nieba i pewnie tylko jedo bezgraniczn miłosćć do ludzi powstrzymuje go zeby zdemaskowac takich religijnych oszustów. niestety wiekszosc nawet nie zdaje sobie sprawy jak dosniosła role ma teraz ktos kogo urodziny starają sie nieudolnie wspominac. pokój z wami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*